Alüminyum Doğrama

Alüminyum doğrama, fiyat, dayanıklılık ve hafiflik özellikleri birlikte değerlendirildiğinde birçok sektör için en optimal malzeme olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple de farklı sektörlerde farklı uygulamalarda tercih ediliyor. İnşaat sektöründe kullanılan Alüminyum doğrama levha ve ekstrüzyon ürünü yapı malzemeleri ise Alüminyum doğrama tüketiminde önemli bir paya sahip.

Profesyonel uygulama arayanarın alüminyumda tercihi olmaya devam eddiyoruz.
Avantajları Alüminyum Doğramanın

Alüminyum doğrama uzun ömürlüdür.Alüminyum doğrama, hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Alüminyum doğrama’un doğal korozyon önleyici kaplaması bulunur.

• Alüminyum doğrama yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korur;

•Alüminyum doğrama profiller, hafif ve dayanıklı olmalarının yanında çok yüksek bir uygulama hassasiyetine sahip oldukları için mimarlara, isteğe göre özelleştirilmiş tasarım olanakları sunarlar. Yani Alüminyum doğrama profiller çok hassas ölçülerde üretilebilirler.

•Alüminyum doğrama doğası gereği yüksek bir kimyasal dirence sahiptir. Temizlik ve ve bakım açısından ahşaba ve vinil ”PVC-u” pencerelere göre son derece kolaydır.

• %100 geri dönüşümlü, doğal ve çevrecidir. Geri dönüşümünde %95 enerji tasarrufu sağlanır.

• Alüminyum doğrama PVC-u pencere ise yangın durumunda hayati tehlike arz eden asit tuz gazlar ve diyoksin gazlar salmaz.